Вітамін D для імунітету

Всім відомо, що здоров’я людини залежить від її імунітету. Сильний імунітет – міцне здоров’я. Вітамін D необхідний не тільки для кісток та м’язів, він відіграє ключову роль у стимулюванні імунної системи, знижує ризик різних захворювань та має високий терапевтичний потенціал. Від наявності достатньої кількості вітаміну D залежить здатність організму боротися з вірусами, бактеріями та навіть раковими клітинами. Нестача вітаміну D в організмі людини позбавляє можливості розпізнавати чужорідні клітини. Це створює загрозу здоров’ю: падає імунітет, «чіпляються» хвороби. На боротьбу з недугами витрачається багато сил і часу.
Замовити онлайн

Нестача вітаміну D

Вітамін D є дієвим засобом профілактики від широкого спектра інфекцій та зміцнення всієї імунної системи. Особливо не вистачає вітаміну D у період осінь – зима – весна, коли ми проводимо більше часу у приміщеннях, нам недостатньо сонячного світла, ми їмо менше фруктів і овочів. У зоні ризику опиняються дорослі, які працюють в офісі, діти і люди похилого віку. Імунна система у цей час стає слабкішою, люди частіше хворіють. До кінця зими – початку весни наш запас вітаміну D по суті закінчується. Шкірі стає важко синтезувати новий вітамін D, коли бракує довгих сонячних днів. Власне виробництво вітаміну D в організмі практично припиняється у період міжсезоння осінь – зима і навесні. Крім того, на імунну систему у цей період негативно впливають низькі температури. Якщо не вистачає вітаміну D, відбувається збій роботи всього імунітету, організм не може вступити в боротьбу зі шкідливими мікробами, внаслідок чого людина починає хворіти.

Щоб імунна система виконувала всі покладені на неї функції, потрібно забезпечити її достатньою кількістю вітамінів. Особливо варто подбати про необхідний рівень вітаміну D, який присутній в усіх клітинах імунної системи та активує синтез протеїнів, що знищують шкідливі мікроорганізми. Оптимальний рівень вітаміну D, що чинить найбільш сприятливий ефект, складає 31 – 50 нг/мл.

Результати сучасних світових наукових досліджень свідчать про те, що достатній рівень вітаміну D в організмі людини чинить позитивний ефект і є необхідним для міцного здоров’я.

Адаптовано з джерел:

  1. https://amnu.gov.ua/opublikovano-konsensus-ukrayinskyh-ekspertiv-shhodo-diagnostyky-profilaktyky-ta-likuvannya-deficzytu-vitaminu-d-u-doroslyh/
  2. В. Поворознюк, П. Плудовські «Дефіцит та недостатність вітаміну D: епідеміологія, діагностика, профілактика та лікування».